Öğrenci Bilgi Sistemi

Home Öğrenci Bilgi Sistemi

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

Web Teknolojide geliştirilen ve mobil uyumlu olarak tasarlanan Öğrenci İşleri Otomasyonu; Devlet veya Vakıf Üniversiteleri için Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Hazırlık, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve Formasyon gibi farklı yapıdaki öğrencilerin üniversiteye ilk kaydından mezuniyetine kadar olan tüm akademik süreçlerin yürütülmesini sağlayan yazılımdır.  Öğrenciler ve akademisyenler web ya da mobil uygulama ile sisteme erişebilmekte, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı öğrencinin kaydından mezuniyetine kadar olan tüm akademik süreçleri Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden güvenli olarak yürütebilmektedir

Team07

Öğrencilerin tüm başvuru süreçleri (Lisansüstü, Yatay geçiş, Erasmus, Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvuruları vb.) Öğrenci Bilgi Sistemi tarafından online olarak yapılabilmekte, başvuru ve değerlendirme süreçleri Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yönetilmektedir.

Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılan tüm işlemlerin log kayıtları tutulmakta ve tüm veri yedekleme işlemleri periyodik olarak yapılmaktadır.

Öğrencilerle ilgili tüm işlemler periyodik olarak Yöksis ile entegre çalışmaktadır. Öğrenci harçları ve ödemeleri anlaşmalı bankalar ile akademik takvimde belirlenen tarihlerde ödeme kanallarından (ATM, internet bankacılığı, şube vb.) tahsilat işlemleri Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yürütülmektedir.

Öğrenci Bilgi Sistemi ders-öğrenci-birim-program-yıl-dönem bazında raporlama kabiliyetine sahip olup; sayfalar üzerinden de pdf-word-excel çıktı alınabilmesine imkân sağlamaktadır.

 

Kullanım kılavuzu için tıklayınız.

dot6

Uygulama İçin

Bilgi Almak İstiyorum

Uygulamalarımız için bilgi talebi oluşturabilirsiniz sistemdeki arkadaşlar size tüm uygulamalarımız için detaylı bilgi içeren bir e-mail oluşturup gönderecekler.

    circle10